Eşya – Kargo Taşıma Kuralları | Malın kalitesi kırılabilecek veya arızaya neden olabilecek bir ürün ise, ambalajı bu olumsuz durumlardan koruyacaktır. Paketleme, taşıma araçlarına zarar vermeyecek şekilde yapılmalıdır. Aracınız kargonun bulunduğu yere yanaşır ve kargoya uygun bagaj kapağı açılır. Kargo veya mal, amaçlandığı gibi düzgün bir şekilde yüklenecek şekilde sigortalanır. Şarj noktasının temizliğine dikkat edilir. Yükü taşıyan aracın yükü taşıyabilecek kapasitede olmasına özen gösterilir. Araç yükleme işlemi tamamlandığında araç yükleme kapıları düzgün kapanmalıdır. Yüklü araç üzerindeki yük aşılırsa önden bir metreden ve arkadan 2 metreden fazla mesafeye izin verilemez. Kamyon ve kamyonetlerde aynı anda yolcu taşınamaz. Yükler arasında boşluk olduğunda hava yastıklarını kullanarak kaymalarını engellemeliyiz. Aracın sürücüsü, yüklenen malın miktarını ve ne olduğunu bilmelidir. Yükleme yapılırken ağır yükler altta, hafif yükler üstte yerleştirilir.

E Src Eğitim ile eşya taşıma kuralları eğitimleri tüm detaylarıyla işlenmektedir.

Eşya Taşıma Kuralları Nelerdir?

Bozulabilecek ve kırılabilecek ürünlere “Kırılgan eşyalara dikkat edin” veya “Çabuk bozulan eşyalar” yazan bir etiket yerleştirilmelidir. Sözleşmede kararlaştırılan taşıma ücretinin toplam tutarı, Doğumlu bekleme ücreti, Eksik kargodan kaynaklanan masraf ve kayıplar. Ancak, kısmen yüklenmeyen malın farklı bir sözleşmeye dayalı olarak taşınması halinde, bu sevkiyata ilişkin taşıma ücreti, ücret oranından düşülecektir.

Belirli ambalaj malzemeleri ve ambalaj biçimleri aşağıda listelenmiştir.

1-Züccaciye veya diğer kırılabilir nesneler; Metal, ahşap, sağlam plastik veya sağlam karton kutularda, içi kağıt, talaş veya benzeri koruyucu maddelerle, birbirlerine veya kutunun iç kenarlarına sürtmeyecek, çarpmayacak şekilde paketlenmiştir.

2-Sıvı ve kolay sıvılaşabilen maddeler için iki kap kullanılır. Birinci kap, hava geçirmez şekilde kapatılmış bir plastik şişe, kavanoz, teneke kutu, kutu veya kutu ve benzerlerinden oluşur ve ikinci kap, güçlü metal, ahşap, plastik veya kartondan yapılır ve yeterince talaş, pamuk veya herhangi bir malzeme ile kaplanmıştır.

3-Koruyucu ve koruyucu uygun iki kap arasında emici malzeme. Merhemler, sıvı sabunlar, reçineler ve benzerleri gibi taşınması daha az hantal olan yağlı maddeler ile ipekböceği tohumları için de iki paket kullanılır. Bunlar karton kutular, bez torbalar, plastik ve benzeri malzemelerden yapılan ilk ambalajlara yerleştirilir. Bu ambalaj, ahşap, plastik, metal veya yeterince dayanıklı bir malzemeden yapılmış ikinci bir ambalaja yerleştirilir.

4-Anilin mavisi ve benzeri renklendirici kuru tozlar; Dayanıklı ve sızdırmaz teneke veya plastik kutulara konulur, bunlar da ahşap, dayanıklı plastik veya sağlam oluklu mukavvadan yapılmış ikinci bir kaba konulur ve bu iki kap arasına diğer emici ve koruyucu malzemeler yerleştirilir.

5-Renklendirmeyen kuru toz; Metal, ahşap, dayanıklı plastik veya kartondan yapılmış kaplar, kutular, torbalar ve bunlar, yukarıdaki malzemelerden birinden yapılmış ikinci bir güçlü ambalajın içine yerleştirilir.

6-Sorumlu bakanlıklar tarafından sevk edilebilen ve tehlikeleri önlenmiş canlı arılar, ipekböcekleri, sülükler ve böcekler, erişimleri korunacak ve insanlar için tehlike oluşturmayacak şekilde paketlenir. Bu mesajların üzerine “canlı hayvanlar” yazan bir etiket yapıştırılır veya bu etiket açıkça elle yazılır.

7-Her türlü selüloit ve yanıcı film malzemeleri sıkıca kapatılmış teneke veya plastik kutulara konur ve bu kutular hareketsiz bir şekilde başka bir kutuya yerleştirilir. “Selüloittir, ateşten ve ışıktan uzak durur.” Bilgi etiketi iliştirilmiştir veya bu bilgi açıkça el yazısıyla yazılmıştır.

E Src Eğitim tüm kazanımları en ince ayrıntısıyla öğrenebileceğiniz

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Acil ilaç veya numune kimyasalları içeren gönderiler birinci fıkrada belirtildiği şekilde paketlenmekle birlikte, kabul formu ve ambalajında ​​acil ilaç veya numune kimyasalları ibaresi açıkça yazmaktadır veya üzerinde etiket varsa kabul edilmektedir. Ambalajsız Kabul: Ayrılmayacak veya dağılamaz şekilde iç içe geçen veya birleştirilen maddeler, Genellikle ticari olarak ambalajlanmayan tek parçadan oluşan maddeler. Derecelendirilmemiş gönderilerin düzenlenmesi ve paketlenmesi; Torba veya bez çuvallara konan gönderilerin ağızları, izleyici ile etkileşime girmemesi için bir güvenlik cihazı ile kapatılır. Kanvas çanta veya katma değeri olmayan torbalarda paketlenmeyen gönderiler hariç olmak üzere, Resmi Makam veya Göndericinin uygun görmesi halinde diğer gönderilere bir cihaz takılır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment